Forum Discuţii juridice Executare silită Investire BO cu formula executorie
Discuție deschisă în Executare silită

Investire BO cu formula executorie

Buna ziua,

Am facut o cerere de investire cu formula executorie a unor BO si am primit de la Judecatorie o hotarare pozitiva in acest sens. Acum urmeaza sa merg la executor cu aceasta hotarare pentru a initia actiunea de executare silita. Intrebarea mea este: la executor merg cu hotararea primita sau trebuia sa cer de la Judecatorie BO in original (pe care le-am depus odata cu cererea)?
Va multumesc.
Buna ziua, avand in vedere ca titlu executor este reprezentat de BO, evident cala executor veti depune BO-ul investit si nu incheierea de investire.

Succes!
Pai de la Judecatorie nu am primit decat hotararea de care v-am spus si niciun BO. Ce trebuie sa fac acum? Cum intru in posesia acelor BO? trebuie sa merg cu hotararea la Judecatorie?
Trebuie sa mergeti la Judecatorie si sa solicitati eliberarea BO-ului investit cu formula executorie.
Imi puteti da si mie un model de astfel de cerere? Mentionez ca societatea noastra este din Tr. Severin, iar Incheierea a fost emisa de Judecatoria Timisoara. Pot trimite cererea de eliberarea a BO prin posta? BO-ul se elibereaza in ziua in care depun cererea sau mai tarziu?
Imi cer scuze ca pun atatea intrebari dar nu am mai avut o asemenea situatie.
Va multumesc.
practica judecatoriei Timisoara este de a nu trimite BO prin posta si vor trimite doar incheierea prin care s-a admis investirea.
vorbiti la arhiva daca va comunica BO investit prin posta, din experienta va spun ca nu vor trimite
mult succes